Податотека:European stars.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 300 пиксели, големина: 1 КБ)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: The twelve golden European Union stars.
Deutsch: Die zwölf goldenen Sterne der Europäischen Union.
Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од en.wikipedia на Ризницата.
Автор Ssolbergj на Википедија на англиски
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: European stars watermark.svg

Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Лиценцирање[уреди]

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Ssolbergj на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Ssolbergj му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Јавна сопственост Оваа слика или текст прикажан на неа се состои само од прости геометриски фигури и текст. Тие не го преминуваат прагот на оригиналност кој овозможува заштита на авторските права, и затоа прикажаното е во јавна сопственост. Иако за неа не важат авторски ограничувања, сликата може да подлежи на други ограничувања. Видете WP:PD#Fonts или Template talk:PD-textlogo за повеќе информации.

العربية | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Български | Català | Dansk | Deutsch | English | Esperanto | Español | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Hrvatski | Magyar | Italiano | 日本語 | 한국어 | Кыргызча | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Norsk bokmål | Nederlands | Norsk bokmål | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Sicilianu | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Türkçe | Українська | Tiếng Việt | 粵語 | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Изворна евиденција за подигањето[уреди]

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2007-04-17 20:10 Ssolbergj 500×500 (5662 bytes)
  • 2007-02-05 21:55 Ssolbergj 500×500 (10135 bytes) {{Inkscape}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:53, 24 март 2012Минијатура на верзијата од 02:53, 24 март 2012300 × 300 (1 КБ)Alkaricode cleanup and precision
05:41, 1 јануари 2009Минијатура на верзијата од 05:41, 1 јануари 2009238 × 236 (5 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
17:05, 7 јули 2007Минијатура на верзијата од 17:05, 7 јули 2007500 × 500 (6 КБ)Jonson22{{Information |Description=''no original description'' |Source=Originally from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; description page is/was [http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Image%3AEuropean_stars.svg%E2%80%8E here]. |Date=2007-02-05 (first ve

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.