Податотека:European Union legislative triangle.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 180 × 160 пиксели, големина: 13 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

The legislative triangle of the European Union

Датум
Извор сопствено дело
Автор aJAX
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Triangle législatif Union européenne.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:32, 25 април 2009Минијатура на верзијата од 21:32, 25 април 2009180 × 160 (13 КБ)Ssolbergj.
21:31, 25 април 2009Минијатура на верзијата од 21:31, 25 април 2009180 × 160 (13 КБ)Ssolbergj.
21:30, 25 април 2009Минијатура на верзијата од 21:30, 25 април 2009180 × 160 (13 КБ)Ssolbergjtext
21:28, 29 март 2008Минијатура на верзијата од 21:28, 29 март 2008180 × 160 (65 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
21:05, 29 март 2008Минијатура на верзијата од 21:05, 29 март 2008180 × 160 (65 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
21:03, 29 март 2008Минијатура на верзијата од 21:03, 29 март 2008180 × 160 (65 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
21:00, 29 март 2008Минијатура на верзијата од 21:00, 29 март 2008180 × 160 (65 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
20:58, 29 март 2008Минијатура на верзијата од 20:58, 29 март 2008180 × 160 (45 КБ)Ssolbergj{{Information |Description=The legislative triangle of the European Union |Source=Self-made |Date=29 Mars 2008 |Author=S. Solberg J. |Permission= |other_versions= }} Category:Charts of the European Union

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.