Податотека:Euro coins and banknotes.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.272 × 1.704 пиксели, големина: 1,35 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: A picture of some Euro banknotes and various Euro coins.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Avij (разговор · придонеси)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

May be used freely, although ECB's banknote image restrictions may apply. My interpretation of those rules is that as long as at most 1/3rd of the banknote is visible, no SPECIMEN texts need to be added. The irregular shapes of the visible banknotes (because of the coins on them) makes the contiguous surface areas significantly smaller, thus making it harder to abuse this image somehow. At least it'd be pretty damn hard to print a portion of this image and fool people into thinking that the printout is a real banknote, which I believe is the intention of the regulations. If you have differing opinions, feel free to use the talk pages.

Други верзии

Лиценцирање

SemiPD-icon.svg На сликава е прикажана парична единица издадени од Европската централна банка (ЕЦБ). Авторските права на овој дизајн се сопственост на ЕЦБ, и ЕЦБ ја дозволува нивната употреба, „сè додека рекламните репродукции и илустрации се со изглед кој не може да предизвика заблуда дека се работи за вистински банкноти“[1] а [за монети] „за фотографии, цртежи, уметнички слики, филмови, слики, и воопшто репродукции во рамен формат (без релјеф) под услов истите да бидат верен приказ и да се користат на начин кои не му штети на еврото и не го нарушува неговиот углед“ (CftC 2001/C 318/03).
Euro symbol.svg
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:40, 28 октомври 2006Минијатура на верзијата од 16:40, 28 октомври 20062.272 × 1.704 (1,35 МБ)Renamed user KdYpUvMgTLevels adjustment
12:42, 14 октомври 2006Минијатура на верзијата од 12:42, 14 октомври 20062.272 × 1.704 (1,88 МБ)AvijA picture of some Euro banknotes and various Euro coins. Photo taken by myself on October 14th 2006. May be used freely, although ECB's banknote image restrictions may apply. My interpretation of those rules is that as long as at most 1/3rd of the bankno

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.