Податотека:Euro banknotes.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Euro_banknotes.png(479 × 366 пиксели, големина: 245 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Alle Eurobanknoten
English: Various Euro bills.
Polski: Banknoty euro
Bân-lâm-gú: kok-tsióng Au-guân tsuá-pè. 各種歐元紙幣。
Датум
Извор http://www.ecb.int/euro/banknotes/html/index.en.html
Автор Andrew Netzler
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
SemiPD-icon.svg На сликава е прикажана парична единица издадени од Европската централна банка (ЕЦБ). Авторските права на овој дизајн се сопственост на ЕЦБ, и ЕЦБ ја дозволува нивната употреба, „сè додека рекламните репродукции и илустрации се со изглед кој не може да предизвика заблуда дека се работи за вистински банкноти“[1] а [за монети] „за фотографии, цртежи, уметнички слики, филмови, слики, и воопшто репродукции во рамен формат (без релјеф) под услов истите да бидат верен приказ и да се користат на начин кои не му штети на еврото и не го нарушува неговиот углед“ (CftC 2001/C 318/03).
Euro symbol.svg
Други верзии

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:51, 24 јуни 2008Минијатура на верзијата од 06:51, 24 јуни 2008479 × 366 (245 КБ)Brandon{{Information |Description={{en|1=Various Euro bills.}} |Source=http://www.ecb.int/bc/html/hires.en.html |Author=European Central Bank |Date= |Permission={{money-EU}} |other_versions= }} {{ImageUpload|full}} Category:Euro banknotes

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци