Податотека:Emblem of Bhutan.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 660 × 660 пиксели, големина: 1,35 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Emblem of Bhutan — used by the Parliament of Bhutan, first established in 2007.

Датум
  • Originally created in: 02/12/2005
  • Converted to SVG in: 03/08/2008
Извор http://vector-images.com/image.php?epsid=6042
Автор
  • Original Author: Vector-Images.com
  • Converted to SVG by: Oren neu dag
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
This is a flag or coat of arms image from the Vector-Images.com website.
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

For more information about copyright status - please see Commons:Deletion requests/Template:Vector-Images.com (2nd request)#Third. Copyright status
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: BoNM - Bhutan.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:35, 16 октомври 2011Минијатура на верзијата од 23:35, 16 октомври 2011660 × 660 (1,35 МБ)Fry1989minor fix
05:36, 16 октомври 2011Минијатура на верзијата од 05:36, 16 октомври 2011661 × 661 (2 МБ)Fry1989Reverted to version as of 22:12, 3 August 2008
20:51, 26 јуни 2009Минијатура на верзијата од 20:51, 26 јуни 2009200 × 200 (130 КБ)Kameraad PjotrDeletion request closed.
00:12, 4 август 2008Минијатура на верзијата од 00:12, 4 август 2008661 × 661 (2 МБ)Oren neu dag{better version
21:09, 7 јули 2008Минијатура на верзијата од 21:09, 7 јули 2008200 × 200 (130 КБ)Calydon{{Information |Description={{en|1=This is an SVG version of the Bhutan Emblem that I created in Adobe Illustrator. More information is available at http://toursinbhutan.com}} |Source=Own work by uploader |Author=Calydon |Date=July 07, 200

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.