Податотека:Egon Schiele 070.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.024 × 2.649 пиксели, големина: 464 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Deutsch: Schieles Wohnzimmer in Neulengbach日本語: ノイレングバハのシーレの居間
Уметник
creator QS:P170,Q44032
Наслов
Deutsch: Schieles Wohnzimmer in Neulengbach
日本語: ノイレングバハのシーレの居間
Датум 1911
date QS:P571,+1911-00-00T00:00:00Z/9
Техника масло на табла
medium QS:P186,Q296955;P186,Q1348059,P518,Q861259
Димензии Висина: 40 см; Ширина: 31,7 см
dimensions QS:P2048,40U174728;P2049,31.7U174728
Deutsch: Historisches Museum der Stadt Wien
Белешки K.149, L.193
Извор/Фотограф The Yorck Project () 10.000 Meisterwerke der Malerei (DVD-ROM), distributed by DIRECTMEDIA Publishing GmbH. ISBN: 3936122202.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
[1]
Други верзии
Detail.

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Public domain
Уметничкото дело прикажано на оваа слика и неговата репродукција се во јавна сопственост во целиот свет. Оваа репродукција е дел од збирката на репродукции составена од проектот „Јорк“. Правото на составувачкиот труд ѝ припаѓа на Zenodot Verlagsgesellschaft mbH, под ГНУ-овата лиценца за слободна документација.
Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:32, 21 мај 2005Минијатура на верзијата од 07:32, 21 мај 20052.024 × 2.649 (464 КБ)File Upload Bot (Eloquence){{Painting| |Title=<br /> ** ''de:'' Schieles Wohnzimmer in Neulengbach |Technique=<br /> ** ''de:'' Öl auf Holz |Dimensions=<br /> ** ''de:'' 40 × 31,7 cm |Location=<br /> ** ''de:'' Wien |Country=<br /> ** ''de:'' Österreich |Gallery=<br /> ** ''de:'

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: