Податотека:Edmond1.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Edmond1.jpg(217 × 228 пиксели, големина: 13 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Edmund Crouchback
Français : Edmond de Lancastre
Датум
Извор Essai sur les sceaux des comtes et comtesses de Champagne
Автор
creator QS:P170,Q978749

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:42, 28 март 2011Минијатура на верзијата од 12:42, 28 март 2011217 × 228 (13 КБ)SmalljimUgh - that's awful. Here's a less over-processed attempt!
12:29, 28 март 2011Минијатура на верзијата од 12:29, 28 март 2011217 × 228 (15 КБ)SmalljimEnhance contrast. Some noise reduction to reduce jpg artifacts, and selective sharpening to bring out detail.
21:53, 10 август 2010Минијатура на верзијата од 21:53, 10 август 2010217 × 228 (12 КБ)Acoma{{Information |Description={{en|1=Edmund Crouchback}} {{fr|1=Edmond de Lancastre}} |Source=Essai sur les sceaux des comtes et comtesses de Champagne |Author=Henri d'Arbois de Jubainville |Date=1856 |Permission= |other_versions= }} [[Category:Medieval sea

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: