Податотека:Economist Intelligence Unit Democracy index.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.035 × 531 пиксели, големина: 1,38 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English (en): A map of the world showing the results of The Economist's Democracy Index survey for 2016

Full democracies

   9–10
   8–8.9

Flawed democracies

   7–7.9
   6–6.9

Hybrid regimes

   5–5.9
   4–4.9

Authoritarian regimes

   3–3.9
   2–2.9
   0–1.9
español (es): Un mapa del mundo que muestra los resultados de The Economist's Democracy Index encuesta para 2016

Democracias plenas

   9–10
   8–8.9

Democracias defectuosas

   7–7.9
   6–6.9

Regímenes híbridos

   5–5.9
   4–4.9

Regímenes autoritarios

   3–3.9
   2–2.9
   0–1.9
français (fr): Carte du résultat par paus du classement de The Economist sur la démocratie pour 2016.

Démocraties pleines

   9–10
   8–8.9

Démocraties imparfaites

   7–7.9
   6–6.9

Régimes hybrides

   5–5.9
   4–4.9

Régimes autoritaires

   3–3.9
   2–2.9
   0–1.9
Датум
Извор сопствено дело, derived from File:BlankMap-World-Microstates.svg
Автор Kamalthebest

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:47, 29 јануари 2017Минијатура на верзијата од 01:47, 29 јануари 20171.035 × 531 (1,38 МБ)LeRoiDesRoisUpdated to be more colorblind friendly
09:07, 28 јануари 2017Минијатура на верзијата од 09:07, 28 јануари 20171.035 × 531 (1,38 МБ)LeRoiDesRoisLet's please use the official colors that the "Economist Intelligence Unit Democracy Index" uses, see talk page
02:11, 28 јануари 2017Минијатура на верзијата од 02:11, 28 јануари 2017512 × 263 (813 КБ)TernocColors are now color blind safe
20:46, 27 јануари 2017Минијатура на верзијата од 20:46, 27 јануари 20171.035 × 531 (1,38 МБ)LeRoiDesRoisOlder color scheme matches official colors of the Democracy Index
00:34, 27 јануари 2017Минијатура на верзијата од 00:34, 27 јануари 2017512 × 263 (813 КБ)TernocMore readable color. Use : http://colorbrewer2.org
00:27, 27 јануари 2017Минијатура на верзијата од 00:27, 27 јануари 20171.035 × 531 (1,38 МБ)TernocReverted to version as of 05:21, 26 January 2017 (UTC)
00:26, 27 јануари 2017Минијатура на верзијата од 00:26, 27 јануари 2017512 × 263 (812 КБ)TernocRework on colors, using [colorbrewer2.org]
06:21, 26 јануари 2017Минијатура на верзијата од 06:21, 26 јануари 20171.035 × 531 (1,38 МБ)LeRoiDesRoisUser created page with UploadWizard

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци