Податотека:EU-Belgium.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 2.045 × 1.720 пиксели, големина: 7,32 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English:
   (Dark-Green) Belgium.
   (Light-Green) The rest of the European Union (EU).
   (Dark-grey) The rest of Europe.
   (Light-grey) The surrounding region.

See also:

Датум
Извор Location European nation states.svg
Автор NuclearVacuum
Други верзии
SVG разработка

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
EU and Belgium

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

нема вредност

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:02, 25 октомври 2016Минијатура на верзијата од 21:02, 25 октомври 20162.045 × 1.720 (7,32 МБ)Giorgi Balakhadze+
18:53, 25 октомври 2016Минијатура на верзијата од 18:53, 25 октомври 20162.045 × 1.720 (7,33 МБ)Giorgi Balakhadzefix
18:36, 25 октомври 2016Минијатура на верзијата од 18:36, 25 октомври 20162.045 × 1.720 (7,33 МБ)Giorgi BalakhadzeRv of sockpuppet and per COM:OVERWRITE
18:24, 18 март 2015Минијатура на верзијата од 18:24, 18 март 20152.045 × 1.720 (7,38 МБ)MapcleanReverted to Leftcry's version, please go to your talk page
16:02, 21 февруари 2015Минијатура на верзијата од 16:02, 21 февруари 20152.045 × 1.720 (2,62 МБ)VS6507Spain. Greece. Slovakia. Cyprus. Romania VETO
21:33, 16 ноември 2014Минијатура на верзијата од 21:33, 16 ноември 20142.045 × 1.720 (7,38 МБ)LeftcryReverted to version as of 22:59, 18 October 2014 Please go to your talk page
18:17, 16 ноември 2014Минијатура на верзијата од 18:17, 16 ноември 20142.045 × 1.720 (2,62 МБ)A2D2The map must show the original de-jure status with no breakaway regions, as it was originally created. An alternative map showing the de-facto status with breakaway regions needs to created instead.
17:41, 16 ноември 2014Минијатура на верзијата од 17:41, 16 ноември 20142.045 × 1.720 (7,38 МБ)A2D2Reverted to version as of 21:25, 18 October 2014
00:59, 19 октомври 2014Минијатура на верзијата од 00:59, 19 октомври 20142.045 × 1.720 (7,38 МБ)LeftcryMinor fix
23:25, 18 октомври 2014Минијатура на верзијата од 23:25, 18 октомври 20142.045 × 1.720 (7,38 МБ)LeftcryFix overview
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци