Податотека:EP 2009 PIE.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(610 × 610 пиксели, големина: 8 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Chart of the results of the 2009 European election by the groups in Parliament, intended to replace Image:Composition of the European Parliament.svg.
  • In order to allow the chart to be used on all wikis, the chart has no annotations in English.
  • The colours follow the convention established on English Wikipedia and are coloured to the following schema:

   Conservative/Christian Democrat (EPPD)
   Conservatives only (ECR)
   Social Democrats (S&D)
   Communist/Far-Left (EUL/NGL)
   Liberal/Centrist (ALDE)
   Green/Regionalist (,G/EFA)
   Independents (NI)
   Eurosceptics (,EFD)
Датум
Извор сопствено дело
Автор JLogan

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:04, 15 јули 2009Минијатура на верзијата од 07:04, 15 јули 2009610 × 610 (8 КБ)JLoganfixed EDF colour
17:17, 14 јули 2009Минијатура на верзијата од 17:17, 14 јули 2009610 × 610 (8 КБ)JLogantransparency
17:13, 14 јули 2009Минијатура на верзијата од 17:13, 14 јули 2009610 × 610 (8 КБ)JLogan{{Information |Description={{Information |Description={{en|Composition of the European Parliament:</br> {{Legend|#0500b7|EPP (265)}} {{Legend|#ef3a3f|[[:en:Progre

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.