Податотека:Downtown Asmara.jpeg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Downtown_Asmara.jpeg(717 × 538 пиксели, големина: 299 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Small street in downtown of Asmara. Picture is taken from server http://www.world66.com/africa/eritrea/lib/gallery and its author is Dawit Rezenè.

Лиценцирање

This file was originally posted on World66.com under the below mentioned license and is hereby redistributed under the same conditions.

To the uploader: Please provide a link to the original file and the authorship information.

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – If you alter, transform, or build upon this work, you must distribute the resulting work under the same license as the original.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:00, 4 февруари 2006Минијатура на верзијата од 16:00, 4 февруари 2006717 × 538 (299 КБ)Amic~commonswikiSmall street in downtown of Asmara. Picture is taken from server http://www.world66.com/africa/eritrea/lib/gallery and its author is Dawit Rezenè. Category:Asmara

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

  • Употреба на fi.wikipedia.org

Метаподатоци