Податотека:Dora Bakoyannis cropped.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(556 × 673 пиксели, големина: 141 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Dora Bakoyannis in the Greek Parliament in her role as Minister of Foreign Affairs
Датум (UTC)
Извор
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Cropped to more tightly focus on subject. Оригиналот може да се види тука: Dora Bakoyannis (1).jpg. Обработил: Tabercil.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Dora_Bakoyannis_(1).jpg licensed with Cc-by-sa-2.0
    • 2009-04-08T22:53:43Z File Upload Bot (Magnus Manske) 1024x857 (509221 Bytes) {{Information |Description= |Source=[http://www.flickr.com/photos/24042016@N04/3209784754/ ??? ???? ??? ?????? ??? ??????? ?? ???????? ??????????] * Uploaded by [[User:Tabercil|Tabercil]] |Date=January 19, 2009 at 15:24 |Au

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:36, 10 април 2009Минијатура на верзијата од 07:36, 10 април 2009556 × 673 (141 КБ)Tabercil{{Information |Description={{en|Dora Bakoyannis in the Greek Parliament in her role as Minister of Foreign Affairs}} |Source=*File:Dora_Bakoyannis_(1).jpg |Date=2009-04-10 06:35 (UTC) |Author=*File:Dora_Bakoyannis_(1).jpg: [http://www.flickr.c

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци