Податотека:Dikchan 005.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.920 × 2.560 пиксели, големина: 2,12 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Unden Summit in the Rhodope Mountains.
Български: Връх Унден в Родопите.
Датум 13 юли 2008 (13 July 2008)
Извор сопствено дело
Автор Chech Explorer
Местопол. на апаратот41° 42′ 14,36″ СГШ, 24° 00′ 23,4″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:48, 13 јули 2008Минијатура на верзијата од 13:48, 13 јули 20081.920 × 2.560 (2,12 МБ)Chech Explorer{{Information |Description={{en|1=Unden Summit in the Rhodope Mountains.}} {{bg|1=Връх bg:Унден в Родопите.}} |Source=Собствена творба (Own work of the uploader) |Author=[[User:Chech Explorer|Che

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

  • Употреба на bg.wikipedia.org
  • Употреба на www.wikidata.org

Метаподатоци