Податотека:Defile2006.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Defile2006.JPG(640 × 480 пиксели, големина: 184 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Српски / srpski: Српски представници на фестивалу Илинденски денови, Битољ. Дефиле 2006.
Датум
Извор Transferred from sr.wikipedia; transferred to Commons by User:BokicaK using CommonsHelper.
Автор Petar Mlošević
Дозвола
(Пренамена на податотекава)

Right-pointing hand in green octagon.svg You can use this picture according to license. For use outside of Wikipedia I would appreciate it if You let me know by sending e-mail to petarmslo@gmail.com Nuvola apps email.png Thank You in advance.

Лиценцирање[уреди]

Wikipedia user PetarM, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Wikipedia user PetarM
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Изворна евиденција за подигањето[уреди]

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на sr.wikipedia.
  • 2007-04-04 12:28 PetarM 640×480× (188662 bytes) Дигитална слика.Илинденски денови.Битољ.Дефиле 2006.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:12, 25 март 2009Минијатура на верзијата од 07:12, 25 март 2009640 × 480 (184 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|sr.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{sr|Дигитална слика.Илинденски денови.Битољ.Дефиле 2006.}} |Source

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци