Податотека:DEU Oberhavel COA.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 806 × 895 пиксели, големина: 48 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen vom Landkreis Oberhavel
English: Coat of arms of the district Oberhavel
Датум
Извор https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/1/1e/20151021170941%21Wappen_Landkreis_Oberhavel.png
Автор непознат
COA rebuild
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:49, 20 јануари 2017Минијатура на верзијата од 01:49, 20 јануари 2017806 × 895 (48 КБ)Gunnar.offelHopefully last edit, borders corrected, my fault
23:02, 19 јануари 2017Минијатура на верзијата од 23:02, 19 јануари 2017806 × 895 (48 КБ)Gunnar.offelAnschnitt
23:00, 19 јануари 2017Минијатура на верзијата од 23:00, 19 јануари 2017800 × 893 (47 КБ)Gunnar.offelRahmen dem von File:DEU_Strausberg_COA.svg angepasst
22:40, 19 јануари 2017Минијатура на верзијата од 22:40, 19 јануари 2017822 × 912 (47 КБ)Gunnar.offel{{Information |Description= {{de|1=Wappen vom Landkreis Oberhavel}} {{en|1=Coat of arms of the district Oberhavel}} |Source=https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/1/1e/20151021170941%21Wappe...

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци