Податотека:Critical Mass, San Francisco, April 29, 2005.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.024 × 768 пиксели, големина: 183 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Critical Mass in San Francisco on San Jose Avenue near 30th Street in 2005
Датум Направена на 
Извор сопствено дело
Автор Michael W. Parenteau (mwparenteau на Википедија на англиски)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, mwparenteau на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
mwparenteau му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:25, 4 мај 2005Минијатура на верзијата од 14:25, 4 мај 20051.024 × 768 (183 КБ)EugeneZelenko'''Description:''' Critical Mass, San Francisco, 29th April, 2005 '''Source:''' Photograph taken by Michael W. Parenteau on 29th April, 2005 Originally uploaded to English Wikipedia by mwparenteau {{PD-user-en|mwparente

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци