Податотека:Corkingflyer.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Corkingflyer.jpg(470 × 306 пиксели, големина: 49 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Flyer and graphic by Joel Pomerantz, November 20, 1992. Posted to Wikipedia by Joel Pomerantz: all my creative work is Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5. Excerpted from http://jig.joelpomerantz.com/CMflyers/corkingfullflyer.jpg
Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од en.wikipedia на Ризницата од страна на Sreejithk2000 користејќи CommonsHelper.
Автор Изворно подигнато од Unclepea на Википедија на англиски
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.


Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2006-09-23 00:09 Unclepea 470×306× (50230 bytes) Flyer and graphic by Joel Pomerantz, November 20, 1992. Posted to Wikipedia by Joel Pomerantz: all my creative work is Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:00, 2 јуни 2010Минијатура на верзијата од 16:00, 2 јуни 2010470 × 306 (49 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{en|Flyer and graphic by Joel Pomerantz, November 20, 1992. Posted to Wikipedia by Joel Pomerantz: all my c

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: