Податотека:Coat of arms of the Vatican City.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.165 × 1.295 пиксели, големина: 268 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Coat of arms of the Vatican City.
Español: Escudo de la Ciudad del Vaticano.
Français : Les armoiries de la Cité du Vatican.
Ελληνικά: Εθνόσημο της πόλης του Βατικανού.
Italiano: Stemma della Città del Vaticano.
Македонски: Грб на Ватикан.
Українська: Герб Ватикану.
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Датум
Извор various elements taken from Reference used
Автор Cronholm144 created this image using a file by User:Hautala - File:Emblem of Vatican City State.svg, who had created his file using PD art from Open Clip Art Library and uploaded on 13 July 2006. User talk:F l a n k e r uploaded this version on 12 December, 2007. The original design is attributed to the Vatican City in Rome and an unknown artist.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:19, 5 февруари 2014Минијатура на верзијата од 13:19, 5 февруари 20141.165 × 1.295 (268 КБ)User16052013Reverting to free version as newer file is copied and thus may be a copyvio.
21:44, 12 август 2012Минијатура на верзијата од 21:44, 12 август 20121.165 × 1.295 (268 КБ)Fry1989fix
10:14, 23 јули 2011Минијатура на верзијата од 10:14, 23 јули 20111.160 × 1.300 (253 КБ)F l a n k e rMinor corrections
23:11, 8 февруари 2011Минијатура на верзијата од 23:11, 8 февруари 20111.160 × 1.300 (359 КБ)Gigillo83Black background
23:08, 8 февруари 2011Минијатура на верзијата од 23:08, 8 февруари 20111.160 × 1.300 (272 КБ)Gigillo83Elimino cordoni verticali e a semicerchio
22:45, 8 февруари 2011Минијатура на верзијата од 22:45, 8 февруари 20111.160 × 1.300 (354 КБ)Gigillo83Infule da dietro
15:53, 13 декември 2007Минијатура на верзијата од 15:53, 13 декември 20071.160 × 1.300 (354 КБ)F l a n k e rFixing shadow of the gold key
23:12, 12 декември 2007Минијатура на верзијата од 23:12, 12 декември 20071.160 × 1.300 (361 КБ)F l a n k e rChanging the shield
22:26, 12 декември 2007Минијатура на верзијата од 22:26, 12 декември 20071.070 × 1.230 (352 КБ)F l a n k e r{{Information |Description=Coat of arms of the Vatican City {{Created with Inkscape}} |Source=self-made, shield taken from Image:Coa Vatican.svg |Date=12 Dec. 2007 |Author=F l a n k e r |Permission={{PD-self}}{{Insignia}} |othe

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци