Податотека:Coat of arms of the Falkland Islands.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 229 × 315 пиксели, големина: 111 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

The coat of arms of the Falkland Islands based on Image:Flag of the Falkland Islands.svg

Лиценцирање

Creative Commons icon

CC-Zero

Оваа податотека е преземена од библиотеката „Open Clip Art“, која изрично ја има предадено во јавна сопственост, користејќи ја лиценцата mk:Криејтив комонс Предавање во јавната сопственост. За подигачот: Поставете ја (како параметар) врската кон страницата каде што се наоѓа сликава.

বাংলা | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | Malti | Nederlands | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Svenska | ไทย | Türkçe | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Open Clip Art Library logo
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

derivative works

Изведени дела од оваа податотека:

Изворна евиденција за подигањето

date/time username resolution size edit summary
06:37, 22 May 2006 User:PavelD 229×315 111 KB

Image description page history

link date/time username edit summary
[1] 01:49, 4 February 2008 User:ChristianBier
[2] 01:16, 3 February 2008 User:Lokal Profil
[3] 20:20, 4 November 2007 User:Ramiy
[4] 01:53, 21 February 2007 User:Valentinian
[5] 06:41, 22 May 2006 User:PavelD
[6] 06:37, 22 May 2006 User:PavelD (The coat of arms of the Falkland Islands based on <a href="/wiki/Image:Flag_of_the_Falkland_Islands.svg" title="Image:Flag of the Falkland Islands.svg">Image:Flag of the Falkland Islands.svg</a> {{PD-Coa}} <a href="/wiki/Category:Coats_of_arms_of_the_Falkland_Islands" title="Category:Coats of arms of the Falkland Islands">Category:Coats of arms of the Falkland Islands</a> <a href="/wiki/Category:Sheep_in_heraldry" title="Category:Sheep in heraldry">Category:Sheep in heraldry</a> <a href="/wiki/Category:Sailboats_in_heraldry" title="Category:Sailboats in heraldry">Category:Sailboats in heraldry</a>)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:41, 4 февруари 2008Минијатура на верзијата од 05:41, 4 февруари 2008229 × 315 (111 КБ)BetacommandBotmove approved by: User:ChristianBier This image was moved from Image:COA of the Falkland Islands.svg == Summary == The coat of arms of the Falkland Islands based on Image:Flag of the Falkland Islands.svg == Licensing == {{PD-OpenClipart}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.