Податотека:Coat of arms of Norway.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 262 × 467 пиксели, големина: 29 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Датум
Извор сопствено дело
Автор Damian Szczepaniak, Szczepan1990 (first upload); S. Solberg J., Ssolbergj (modification)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public Domain This official Norwegian coat of arms is ineligible for copyright, but its usage is restricted according to Norwegian penal law, independent of the copyright status of the depiction shown here.
Coat of arms of Norway.svg
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Ssolbergj на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Ssolbergj му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape, or something else.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2007-11-02 19:24 Ssolbergj 606×1063× (31035 bytes)
  • 2007-02-01 19:17 Ssolbergj 250×446× (58821 bytes) [[Norway]]'s coat-of-arms {{Inkscape}} {{insignia}} {{PD-self}} {{SupersededSVG|Norway coa.png}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:49, 5 ноември 2015Минијатура на верзијата од 05:49, 5 ноември 2015262 × 467 (29 КБ)OgreBot(BOT): Reverting to most recent version before archival
05:49, 5 ноември 2015Минијатура на верзијата од 05:49, 5 ноември 2015250 × 446 (57 КБ)OgreBot(BOT): Uploading old version of file from en.wikipedia; originally uploaded on 2007-02-01 19:17:43 by Ssolbergj
11:08, 12 септември 2012Минијатура на верзијата од 11:08, 12 септември 2012262 × 467 (29 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
01:50, 24 декември 2008Минијатура на верзијата од 01:50, 24 декември 2008262 × 467 (62 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
19:46, 3 ноември 2007Минијатура на верзијата од 19:46, 3 ноември 2007606 × 1.063 (30 КБ)Ssolbergj
15:47, 23 март 2007Минијатура на верзијата од 15:47, 23 март 2007317 × 568 (25 КБ)Szczepan1990{{Information |Description='''en:'''Coat of Arms of Norway<br>'''pl:'''Godło Norwegii<br>'''ru:'''Норвегия герб<br>'''sl:'''državni grb Norveške |Source=own work<br>{{Inkscape}} |Date=23 III 2007 |Author=Damian Szczepaniak, [[User:Szczepan1

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци