Податотека:Coat of arms of Lower Saxony.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 593 × 680 пиксели, големина: 149 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen von Niedersachsen.
Das weiße Roß (Sachsenross) im roten Felde.
English: The coat of arms of Lower Saxony. Also the former ( – 1947) coat of arms of Land Braunschweig.

Keep red shade parallel with File:Flag of Germany.svg’s red shade.

A white Saxon steed (Sachsenross) on a red background.
Français : Blason de Basse-Saxe.
De gueules au cheval d'argent (Cheval Saxon).
Датум
Извор http://www.niedersachsen.de/live/live.php?navigation_id=6865&article_id=19957&_psmand=1000
Автор
creator QS:P170,Q1556501
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:37, 27 септември 2006Минијатура на верзијата од 23:37, 27 септември 2006593 × 680 (149 КБ)Madden
23:35, 27 септември 2006Минијатура на верзијата од 23:35, 27 септември 2006593 × 680 (149 КБ)Maddenmargin added
00:35, 26 август 2006Минијатура на верзијата од 00:35, 26 август 2006593 × 680 (149 КБ)Maddendark grey becomes black
17:44, 20 март 2006Минијатура на верзијата од 17:44, 20 март 2006593 × 680 (149 КБ)Maddenchanged red to #DD0000 according to Image:Flag of Germany.svg
16:04, 1 март 2006Минијатура на верзијата од 16:04, 1 март 2006593 × 680 (149 КБ)Maddenreduced file size
23:20, 26 февруари 2006Минијатура на верзијата од 23:20, 26 февруари 2006593 × 680 (244 КБ)Madden
21:46, 29 ноември 2005Минијатура на верзијата од 21:46, 29 ноември 20051.208 × 1.396 (21 КБ)Dbenbennfrom Image:Flag of Lower Saxony.svg, PD

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.