Податотека:Coat of arms of Latvia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.664 × 1.324 пиксели, големина: 679 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Converted EPS file from http://www.km.gov.lv/UI/main.asp?id=12781 to en:SVG.

en:Category:Coat of arms images

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од en.wikipedia на Ризницата.
Автор Изворно подигнато од Zscout370 на Википедија на англиски
SVG разработка
Adobe-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Adobe Illustrator.

Лиценцирање

Јавна сопственост Закон за авторското право на Република Латвија: од 6 април 2000 г. - Полн текст (.pdf)

Оддел 6. Незаштитени дела

Следново не подлежи на авторски права:

  1. регулативни решенија и административни одлуки, други документи на Државата и Локалните управи и судски одлуки (закони, пресуди, решенија и други службени документи), како и нивни службени преводи и службени здружени верзии;
  2. Службени симболи и знаци со државно и меѓународно признание (знамиња, грбови, химни и одликувања), чија употреба подлежни на посебни регулативни решенија;
  3. карти, чија подготовка и употреба е утврдена со регулативни решенија;
  4. информации во печатот, радио и телевизиски емитувања и други информативни медиуми во врска со дневни вести и разни факти и настани;
  5. идеи, методи, постапки и математички замисли.

English | latgaļu | latviešu | македонски | русский | українська | +/−

Латвија

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2007-01-11 21:01 Zscout370 1664×1324×0 (762404 bytes) Reducing paths
  • 2007-01-11 01:33 Zscout370 1664×1324×0 (762864 bytes) Rendering issues caused by Illustrator
  • 2007-01-11 01:18 Zscout370 1664×1324×0 (643036 bytes) Converted EPS file from http://www.km.gov.lv/UI/main.asp?id=12781 to [[SVG]]. {{PD-LV-exempt|type=coats of arms}} [[Category:Coat of arms images]]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:15, 4 август 2013Минијатура на верзијата од 01:15, 4 август 20131.664 × 1.324 (679 КБ)NelgFixed colors missing in lion toe claw and griffin thumb claw.
10:40, 12 септември 2012Минијатура на верзијата од 10:40, 12 септември 20121.664 × 1.324 (619 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
19:41, 23 март 2007Минијатура на верзијата од 19:41, 23 март 20071.664 × 1.324 (745 КБ)Zscout370{{Information |Description=Converted EPS file from http://www.km.gov.lv/UI/main.asp?id=12781 to en:SVG. en:Category:Coat of arms images |Source=Originally from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; description page is/was [http://en.wikipedi

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци