Податотека:Coat of arms of Barbados.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.188 × 1.170 пиксели, големина: 341 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Refresh file.svg
Оваа податотека е заменета со податотеката File:Barbados Coat of Arms.svg. Се препорачува да ја користите другата податотека. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики не е дозволено.
new file

Опис

Опис
English: Coat of arms of Barbados
Русский: Герб Барбадоса
Датум
Извор Blasonnement
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Dolphin hauriant.svg Dolphin hauriant.svg (од Sodacan).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Royal Coat of Arms of the United Kingdom.svg Royal Coat of Arms of the United Kingdom.svg (од Sodacan).
Автор Tinynanorobots
Други верзии
SVG разработка

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:21, 22 декември 2011Минијатура на верзијата од 15:21, 22 декември 20111.188 × 1.170 (341 КБ)Tom-LBig update
05:21, 21 декември 2011Минијатура на верзијата од 05:21, 21 декември 20111.165 × 1.103 (1,32 МБ)Tinynanorobots

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци