Податотека:Coat of arms of Artsakh.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 916 × 826 пиксели, големина: 336 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Датум
Извор сопствено дело
Автор Angel paez
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Лиценцирање

Public domain REPUBLIC OF ARTSAKH

LAW ON COPYRIGHT AND NEIGHBORING RIGHTS - full text (.doc)

Article 6. Works which are not considered as an object of copyright
The following are not an object of Copyright:

  • works of folklore;
  • communications on daily news or on current events that are press information;
  • official documents (laws, decisions, decrees, etc.) as well as their official translations;
  • state emblems and signs (flags, coats of arms (armorial bearings), medals (decorations), monetary signs, etc.);
  • results obtained by technical means without the intervention of human creative activity.
Copyright shall not extend to ideas, principles, methods, ceremonies (rituals), procedures, views (viewpoints), systems, proposed solutions, and discoveries of objectively existing phenomena.
Coat of arms of Artsakh.svg

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Emblem of of the Nagorno-Karabakh Republic

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:40, 15 ноември 2010Минијатура на верзијата од 20:40, 15 ноември 2010916 × 826 (336 КБ)Angel paez{{Information |Description={{en|1=Coat of arms of Nagorno-Karabakh Republic}} {{es|1=Escudo de la república de Nagorno Karabaj}} |Source={{own}} |Author=Angel paez |Date= |Permission= |other_versions= }} [[Category:Coat of arms of Na

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци