Податотека:Coat of arms of Amur Oblast.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 600 пиксели, големина: 1,56 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Coat of arms of Amur Oblast.
Русский: Герб Амурской области.
Датум
Извор [1]
Автор сопствено дело
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Ова дело не подлежи на авторски права според Дел IV од Законикот Бр. 230-ФЗ на Руската Федерација од 18 декември, 2006.

Член 1259. Подлежност на авторски права

Став 5

Авторски права не важат за идеи, концепти, начела, методи, процеси, системи, средства, решенија на технички, организациони и други проблеми, откритија, факти, програмски јазици.

Став 6

Следните не подлежат на авторски права:
  • службени документи на државни и локални општински управни органи, каде се вбројуваат закони, други правни текстови, судски одлуки, други материјали од законодавен, административен и судски карактер, службени документи на меѓународни организации, како и нивните официјални преводи
  • државни симболи и знаци (знамиња, амблеми, ордени, банкноти и слично), како и симболи и знаци на општински органи;
  • уметнички дела (фолклор), кои немаат конкретен создавач;
  • новости за збиднувања и факти, кои имаат чисто информативен карактер (дневни вести, ТВ програми, возни редови, и сл).

Целосен текст на законот: на руски.
Coat of Arms of the Russian Federation.svg

Коментар – Според меѓурепублички и меѓународни договори, Руската Федерација е правен наследник на Руската Советска Федеративна Социјалистичка Република и Сојузот на Советски Социјалистички Републики; затоа, оваа ознака за лиценца важи и за формални документи од Руската СФСР и СССР (сојузно ниво[1]).

Предупредување – Оваа ознака за лиценца не се употребува за предложени официјални симболи и нацрти на формални документи, кои може да се заштитени со авторски права.


  1. „Сојузно ниво“ значи дека употребата на официјални симболи и формални документи во 14-те други советски републики подлежи на законите на нивните правни наследници (т.е. денешните држави). Погледајте ги соодветните ознаки за лиценци.

Други верзии

Amurskaja obl coa 2008.png Coat of arms of Amur Oblast.png Coat of Arms of Amur Province.png Амурская область МВД Бенке.jpg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:36, 13 август 2013Минијатура на верзијата од 10:36, 13 август 2013600 × 600 (1,56 МБ)Hellerick

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци