Податотека:Coat of Arms of Karagandy Province.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 679 × 679 пиксели, големина: 80 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Қазақша: герб Қарағанды облысы
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Public domain КАЗАХСТАН

Закон за авторското право и сродните права - полн текст на англиски (.pdf)

Член 8. Дела за кои не важат авторски права
Следново не подлежи на авторски права:

  1. службени документи (закони, судски одлуки и други текстови од законодавен, административен, правосуден или дипломатски карактер) заедно со нивните службени преводи;
  2. Државни амблеми и службени знаци (знамиња, грбови, одликувања, парични симболи и други Државни симболи и службени знаци);
  3. фолклорни дела,
  4. соопштенија за настани и факти од информативен карактер.

English | қазақша | македонски | русский | українська | +/−

Emblem of Kazakhstan.svg
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Изворна евиденција за подигањето

date/time username resolution size edit summary
20:05, 2 January 2007 User:Wassily 679×679 80 KB

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:10, 16 февруари 2008Минијатура на верзијата од 07:10, 16 февруари 2008679 × 679 (80 КБ)BetacommandBotmove approved by: User:ChristianBier This image was moved from Image:Қарағанды облысы.svg {{ru|герб Карагандинской области}} {{kk|герб Қарағ�

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.