Податотека:Clementinum library.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.023 × 670 пиксели, големина: 462 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Baroque library hall of the former Jesuit College in the Old Town of Prague. It was built 1722 by Kilian Ignatz Dientzenhofer and it is decorated with frescoes on the topic of Science and art. It was painted in 1727 by Josef Hiebel.
Датум
Извор Flickr: [1]
Автор BrunoDelzant

Лиценцирање

Checked copyright icon.svg This image was originally posted to Flickr by BrunoDelzant at https://www.flickr.com/photos/23303621@N02/2771325495. It was reviewed on by FlickreviewR and was confirmed to be licensed under the terms of the cc-by-2.0.

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:37, 28 јуни 2014Минијатура на верзијата од 16:37, 28 јуни 20141.023 × 670 (462 КБ)PackareUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци