Податотека:Church Gostivar Macedonia.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.023 × 512 пиксели, големина: 136 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Црквата „Света Богородица“ на плоштадот во Гостивар.
English: Holy Mother of God Orthodox Church in the city of Gostivar, Macedonia
Polski: Cerkiew Matki Bożej w mieście Gostivar, Macedonia
Датум
Извор mk:Податотека:P1010035.JPG
Автор not given, uploaded by mk:Корисник:Македонец
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:22, 7 јануари 2010Минијатура на верзијата од 16:22, 7 јануари 20101.023 × 512 (136 КБ)Ggiamask correction of the image, a little rotation..
14:29, 3 јануари 2010Минијатура на верзијата од 14:29, 3 јануари 20101.024 × 515 (99 КБ)Ggiaa little rotation of the image, correction in levels/colors, cropping lower part
13:59, 27 февруари 2007Минијатура на верзијата од 13:59, 27 февруари 20071.024 × 768 (162 КБ)PM{{Information |Description=Holy Mother of God Orthodox Church in the city of Gostivar, R.o.Macedonia <br>Црквата Света Богородица на плоштадот во Гостивар, Македонија <br>Cerkiew Matki Bożej w mieście

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци