Податотека:Christ-Ascension-icon-Michurin-Bulgaria-16century.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.700 × 2.390 пиксели, големина: 3,2 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Български: "Възнесение Христово", икона от Мичурин, 16 век. Двустранна, на гърба "Богородица Одигитрия". Дърво, темпера, 98/68 см. Художествена галерия - Бургас
English: "Christ Ascension", icon from Michurin, Bulgaria, 16 century. Doublesided, on the back: "Virgin with Christ", 98/68 cm, Burgas art gallery.
Датум XVI век
date QS:P,+1550-00-00T00:00:00Z/7
Извор Scanned from "Икони от Странджанския край", Костадинка Паскалева, Издателство "Септември", София, 1977
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Public domain

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:13, 19 февруари 2009Минијатура на верзијата од 01:13, 19 февруари 20091.700 × 2.390 (3,2 МБ)Spiritia{{Information |Description= {{bg|"Възнесение Христово", икона от Мичурин, 16 век. Двустранна, на гърба "Богородица Одигитрия". Дърво, темпера, 98/68 см. Художест�

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци