Податотека:Chem template.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 400 × 400 пиксели, големина: 117 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Chemistry, Chemical Template

Датум
Извор own work inspired by Chem template.pngChem template.svg
Автор Amada44
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:19, 17 декември 2007Минијатура на верзијата од 19:19, 17 декември 2007400 × 400 (117 КБ)Amada44
19:16, 17 декември 2007Минијатура на верзијата од 19:16, 17 декември 2007400 × 400 (117 КБ)Amada44
18:57, 17 декември 2007Минијатура на верзијата од 18:57, 17 декември 2007276 × 243 (113 КБ)Amada44{{Information |Description= Chemical Template |Source= own work inspired by {{border|Image:Chem_template.png}} |Date= |Author= Amada44 |Permission={{PD-self}} |other_versions= }}

Следниве 70 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката