Податотека:Central Tian Shan mountains.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.192 × 2.358 пиксели, големина: 5,73 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Central Tian Shan mountain range with Khan Tengri (6995 m) in the center. Taken on the flight from Urumqi to Bishkek, where Mt. Khan Tengri and Mt. Tomur (Jengish Chokusu / Mt Pobeda) can be seen clearly.
Deutsch: Luftbild der zentralen Tian-Shan-Gebirgskette mit dem Khan Tengri (6995 m) hinten in der Bildmitte; im Vordergrund der Östliche Tschong-Terek-Gletscher und links der Ostgipfel des Tomur (Jengish Chokusu, 7439 m)
Čeština: Letecký pohled na centrální Ťan-šan. Foceno při letu z Urumči do Biškeku. Uprostřed Chan Tengri (6995 m).
Датум
Извор originally posted to Flickr as 天山山脉西段航拍 / West Tian Shan mountains
Автор Chen Zhao
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Checked copyright icon.svg Оваа слика, првично објавена на Flickr, е подигната на Ризницата со помош на Flickr upload bot на од Rupert Pupkin. На тој датум, делото било под долунаведената лиценца.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:32, 12 декември 2009Минијатура на верзијата од 01:32, 12 декември 20093.192 × 2.358 (5,73 МБ)Flickr upload botUploaded from http://flickr.com/photo/75275041@N00/4147212028 using Flickr upload bot
01:32, 12 декември 2009Минијатура на верзијата од 01:32, 12 декември 20093.192 × 2.358 (5,73 МБ)Flickr upload botUploaded from http://flickr.com/photo/75275041@N00/4147212028 using Flickr upload bot

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци