Податотека:Caucasus-ethnic mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 984 × 1.144 пиксели, големина: 357 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Етнолингвистичка карта на Кавказот на македонски.
English: Map of the ethno-linguistic groups in the Caucasus region (Macedonian version).
Датум
Извор Vectorisation of CIA map
Автор User:Pmx, derivative: MB
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

GFDL && CC-BY

Други верзии

[уреди]
العربية JPG[JPG]българскиčeštinaDeutschPNGEnglishEsperantoespañoleestifrançaisPNGmagyarмакедонскиNederlands[PNG] italiano日本語КыргызчаlietuviųNederlandsnorsk bokmålnorsk nynorskpolskiрусскийукраїнська

Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Translate
Оваа SVG-одатотека содржи вметнат текст што може да се преведе на вашиот јазик користејќи уредник со поддршка за SVG (како XML или текст). Повеќе за тоа ќе дознаете на „оваа страница“.

Лиценцирање

I, Pmx, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: I, Pmx
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Авторство: I, Pmx
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:16, 22 јуни 2018Минијатура на верзијата од 00:16, 22 јуни 2018984 × 1.144 (357 КБ)Takhirgeran Umar.
13:52, 10 март 2012Минијатура на верзијата од 13:52, 10 март 2012984 × 1.144 (366 КБ)MacedonianBoy

Следниве 4 страници ја користат податотекава:

Метаподатоци