Податотека:Catholic Church in Kutaisi (now Georgian Orthodox Church of Annunciation).jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.048 × 1.536 пиксели, големина: 753 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Кутаиси

English: formerly Roman Catholic, now Georgian Orthodox Church of Annunciation in Kutaisi; we hope that this church will be returned back to the catholic comunity, soon; see [www.kutais-gaenati.ge/tazrebi/xareba.html]
Датум , 17:11
Извор Catholic Church in Kutaisi
Автор Vladimer Shioshvili
Местопол. на апаратот42° 16′ 09,04″ СГШ, 42° 40′ 15,23″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Checked copyright icon.svg This image was originally posted to Flickr by shioshvili at https://www.flickr.com/photos/70601645@N00/139748106. It was reviewed on by FlickreviewR and was confirmed to be licensed under the terms of the cc-by-sa-2.0.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:15, 14 декември 2007Минијатура на верзијата од 12:15, 14 декември 20072.048 × 1.536 (753 КБ)Geagea{{Information |Description= Catholic church in Kutaisi. Someone mentioned that the church is now orthodox though, I am not sure what the story is. |Source=[http://www.flickr.com/photos/70601645@N00/139748106/ Catholic Church in Kutaisi] |Date=April 22, 2

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци