Податотека:CatalysisScheme.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.159 × 681 пиксели, големина: 35 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

oily

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Нема укажано машински читлив текст. Се претполага дека е сопствено дело (според изјавите за авторските права)
Автор Нема укажано машински читлив автор. Се претполага дека авторот е Smokefoot (според изјавите за авторски права).

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:43, 19 јули 2008Минијатура на верзијата од 20:43, 19 јули 20081.159 × 681 (35 КБ)Smokefootimproved scheme for catalysis
20:34, 19 јули 2008Минијатура на верзијата од 20:34, 19 јули 20081.112 × 827 (34 КБ)Smokefoot{{Information |Description={{en|1=Reaction coordinates for catalyzed and uncatalyzed reactions}} |Source=Own work by uploader |Author=Smokefoot |Date= |Permission= |other_versions= }} {{ImageUpload|full}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: