Податотека:Carbonic anhydrase reaction in tissue.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 504 × 395 пиксели, големина: 19 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис Diagram of a catalytic reaction (specifically, that catalysed by carbonic anhydrase in the presence of high carbon dioxide concentrations) showing difference in activation energy in uncatalysed and catalysed reaction. Adapted from Image:Activation2 updated.svg.
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Датум
Извор Image:Activation2 updated.svg
Автор Fvasconcellos (разговор · придонеси)
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:06, 28 мај 2008Минијатура на верзијата од 19:06, 28 мај 2008504 × 395 (19 КБ)Fvasconcellos{{Information |Description=Diagram of a catalytic reaction (specifically, that catalysed by {{w|carbonic anhydrase}} in the presence of high {{w|carbon dioxide}} concentrations) showing difference in activation energy in uncatalysed and catalysed reaction

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: