Податотека:Captain sports.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 197 × 197 пиксели, големина: 247 бајти)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Лиценцирање[уреди]

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:19, 28 април 2015Минијатура на верзијата од 22:19, 28 април 2015197 × 197 (247 бајти)Jürgen Krausecode cleaned
17:47, 9 март 2014Минијатура на верзијата од 17:47, 9 март 2014197 × 197 (2 КБ)LiliCharliesimplified and optimized version
18:56, 24 мај 2013Минијатура на верзијата од 18:56, 24 мај 2013197 × 197 (3 КБ)Vale93bReverted to version as of 20:42, 7 July 2008: why?
13:26, 22 мај 2013Минијатура на верзијата од 13:26, 22 мај 2013197 × 197 (3 КБ)SolomonfcbfanReverted to version as of 17:01, 9 June 2006
22:42, 7 јули 2008Минијатура на верзијата од 22:42, 7 јули 2008197 × 197 (3 КБ)ViperSnake151you cannot use the copyright symbol to denote anything other than copyright.
19:01, 9 јуни 2006Минијатура на верзијата од 19:01, 9 јуни 2006197 × 197 (3 КБ)FvS~commonswiki

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци