Податотека:Calculator.kodabar.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Calculator.kodabar.jpg(600 × 590 пиксели, големина: 60 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Calculator. Photographed by Adrian Pingstone in March 2004, and released to the public domain. Thanks to Kodabar for removing the shadow.
Датум (датум на подигање)
Извор Calculator.arp.600pix.jpg
Автор

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Adrian Pingstone. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Adrian Pingstone му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:38, 16 август 2007Минијатура на верзијата од 05:38, 16 август 2007600 × 590 (60 КБ)에멜무지로~commonswikipi
05:41, 20 декември 2006Минијатура на верзијата од 05:41, 20 декември 2006600 × 590 (131 КБ)HenryLiCalculator. (Yes, I know that pi is 3.14159!) Photographed by Adrian Pingstone in March 2004, and released to the public domain. Thanks to Kodabar for removing the shadow. {{PD-user|Arpingstone}} From en:Image:Calculator.kodabar.jpg

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.