Податотека:Cajamarca aerial.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Cajamarca_aerial.JPG(720 × 498 пиксели, големина: 269 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Aerial view of Cajamarca, Peru

Català: Vista aèria de Cajamarca
Датум
Извор en.wikipedia uploaded by Gsd97jks
Автор Photo by J. Stander


Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, User:Gsd97jks на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
User:Gsd97jks му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:46, 24 декември 2004Минијатура на верзијата од 01:46, 24 декември 2004720 × 498 (269 КБ)CruxAerial view of Cajamarca, Peru. Photo by J. Stander; from en.wikipedia; {{PD}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: