Податотека:COLLECTIE TROPENMUSEUM De Baritonrivier bij Bandjermasin TMnr 10010495.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

COLLECTIE_TROPENMUSEUM_De_Baritonrivier_bij_Bandjermasin_TMnr_10010495.jpg(700 × 493 пиксели, големина: 56 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Nederlands: Repronegatief. Z. en O. Afd. Borneo. De Baritonrivier bij Bandjermasin; de prauwen liggen voor de uitmonding van de Martapoerarivier te wachten in de Barito op het gunstige getij, den vloed (die ver de Barito opdringt en de Martapoerarivier binnen) om op te varen naar de hoofdplaats. . De Baritonrivier bij Bandjermasin
Датум Непознат датум
Unknown date
Извор
institution QS:P195,Q1131589
Collectie Stichting Nationaal Museum van Wereldculturen
Автор непознат

Лиценцирање

Оваа податотека е на ризницата благодарение на донацијата од Тропскиот музеј (Tropenmuseum) како дел од проектот за соработка. Тропскиот музеј, кој е дел од Кралскиот тропски институт, и ексклузивно доставува слики кои се направени или од сопствениот персонал на институтот, или кои не подлежат на авторски права од други причини.

العربية | dansk | Deutsch | English | français | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Bahasa Indonesia | Tiếng Việt | +/−

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Tropenmuseum, part of the National Museum of World Cultures
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:50, 27 ноември 2009Минијатура на верзијата од 09:50, 27 ноември 2009700 × 493 (56 КБ)KITbot== {{int:filedesc}} == {{Information |description=<!--{{id|1=To be translated}}--> {{nl|1=Repronegatief. Z. en O. Afd. Borneo. De Baritonrivier bij Bandjermasin; de prauwen liggen voor de uitmonding van de Martapoerarivier te wachten in de Barito op het g

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

 • Употреба на ceb.wikipedia.org
 • Употреба на es.wikipedia.org
 • Употреба на eu.wikipedia.org
 • Употреба на fr.wikipedia.org
 • Употреба на id.wikipedia.org
 • Употреба на jv.wikipedia.org
 • Употреба на pl.wikipedia.org
 • Употреба на www.wikidata.org