Податотека:Bundesarchiv Bild 119-2186, Max Amann.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(583 × 800 пиксели, големина: 50 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Изворен опис
За документарни цели, Сојузниот архив на Германија („Бундесархивот“) ги остава изворните (првичните) белешки и описи на сликите, кои во некои случаи можат да бидат неточни, пристрасни, застарени или политички екстремни. Info non-talk.svg
Max Amann

Portrait Max Amann in der Uniform eines SS-Gruppenführers

Abgebildete Personen:

Фотограф непознат
institution QS:P195,Q685753
Hauptarchiv der NSDAP (Bild 119)
Пописен бр. Bild 119-2186
Извор
Логотип на Германскиот сојузен архив Оваа слика е обезбедена на Ризницата од Германскиот сојузен архив (Deutsches Bundesarchiv) како дел од кооперативен проект. Германскиот сојузен архив гарантира автентичен приказ користејќи само оригинали (негативи и/или позитиви) и нивната соодветна дигитализација извршена од Архивата на дигитални слики.igitalizuotus vaizdus iš originalų, kaip nurodyta Skaitmeninių Paveikslėlių Archyve.
Watermark removed.svg
Текстуалните податоци на самата слика сега се преместени во метаподатоците и/или описната страница на сликата. Вака сликата може да се користи на разни места и добива јазична неутралност, а текстот е полесен за обработка и пребарување. Ризницата е против видливи текстуални информации на самите слики. Сите лиценци што се прифаќаат на Ризницата дозволуваат измени од овој вид како изведено дело. Доколку отстранетиот текст содржел навод на авторот, а сликата не е во јавна сопственост, тогаш заменете ја ознакава со {{attribution metadata from licensed image}}.

Беларуская (тарашкевіца) | Català | Deutsch | English | Español | Français | Galego | Magyar | Italiano | Македонски | മലയാളം | Português | Русский | Sicilianu | Slovenščina | +/−

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Германија.
Flag of Germany.svg
Авторство: Bundesarchiv, Bild 119-2186 / CC BY-SA 3.0 DE
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:06, 21 декември 2012Минијатура на верзијата од 07:06, 21 декември 2012583 × 800 (50 КБ)Moogsilossless crop caption (jpegcrop)
23:12, 3 декември 2008Минијатура на верзијата од 23:12, 3 декември 2008605 × 800 (52 КБ)BArchBot== Summary == {{Information |Description={{de|1='''Max Amann''' Portrait Max Amann in der Uniform eines SS-Gruppenführers '''Abgebildete Personen:''' * Amann, Max: Reichsleiter, Präsident der Reichspressekammer, Deutschland }} |Source=Deutsches Bund

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци