Податотека:Bulgaria-SanStefano -(1878)-byTodorBozhinov.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(776 × 605 пиксели, големина: 176 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:Bulgaria-SanStefano -(1878)-byTodorBozhinov.png Go-green.svg File:FronterasDeBulgariaSegúnSanStefanoYBerlín1878.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

A map of Bulgaria (1878) - borders after the Treaty of San Stefano (3 March 1878) and the Congress of Berlin (June 1878).

Drawn by Todor Bozhinov (me) and released under GFDL.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
Одберете лиценца по ваш избор.

derivative works

Изведени дела од оваа податотека:

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:59, 22 јули 2011Минијатура на верзијата од 22:59, 22 јули 2011776 × 605 (176 КБ)Ras67cropped and squeezed
13:24, 4 јануари 2010Минијатура на верзијата од 13:24, 4 јануари 2010786 × 613 (230 КБ)TodorBozhinovchanged map name due to complaints that it's POV
13:31, 22 октомври 2008Минијатура на верзијата од 13:31, 22 октомври 2008786 × 613 (236 КБ)TodorBozhinovplease, reupload your edits of this version under a different name
09:08, 20 октомври 2008Минијатура на верзијата од 09:08, 20 октомври 2008786 × 613 (148 КБ)Pruxo diferencia de colores
18:12, 17 февруари 2006Минијатура на верзијата од 18:12, 17 февруари 2006786 × 613 (236 КБ)Martyrmade darker, I discovered my monitor shows the colours somewhat dark and the image's actual colours are too light.
16:37, 26 јануари 2006Минијатура на верзијата од 16:37, 26 јануари 2006786 × 613 (229 КБ)MartyrRuse inscription was somehow erased
00:28, 24 јануари 2006Минијатура на верзијата од 00:28, 24 јануари 2006786 × 613 (229 КБ)Martyr"Principality of Bulgaria" and "Eastern Rumelia" inscriptions fixed, they were somehow partly deleted.
01:28, 5 јануари 2006Минијатура на верзијата од 01:28, 5 јануари 2006786 × 613 (225 КБ)Martyrcorrection in the northeast - the piece of Dobruja that was part of San Stefano Bulgaria but was given to Romania after the Congress of Berlin now marked.
01:11, 5 јануари 2006Минијатура на верзијата од 01:11, 5 јануари 2006786 × 613 (225 КБ)Martyr"Vranja" to "Vranje (Vranya)" - Vranje is the correct contemporary Serbian name, Vranya is a transliteration of the Bulgarian one.
21:18, 4 јануари 2006Минијатура на верзијата од 21:18, 4 јануари 2006786 × 613 (226 КБ)Martyrfixed wrong western border with Serbia, Pirot and Vranja were Bulgarian territory according to the Treaty of San Stefano
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.