Податотека:Bugarski agitatori niz Makedonija, 1908.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.240 × 1.753 пиксели, големина: 1,11 МБ, MIME-тип: application/pdf, 4 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Извештај за преплавеност на сите вилаети во Македонија од бугарски агитатори, дојдени од Бугарија, кои се однесуваат како да не постојат други народи во Македонија, и кои се обидуваат да ги придобијат на бугарска страна со терор, закани, подмитувања. (13 септември 1908)
English: Report about Bulgarian agitators come from Bulgaria in all vilayets in Macedonia, who are trying to win over the Bulgarian side with terror, threats, bribes. (13 September 1908)
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор анонимен
Unknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on . (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain
Flag of North Macedonia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:38, 3 март 2016Минијатура на верзијата од 14:38, 3 март 20161.240 × 1.753, 4 страници (1,11 МБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци