Податотека:Bronze medal world centered-2.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 300 пиксели, големина: 28 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

A bronze medal with a globe icon

Датум (UTC)
Извор Bronze medal world centered.svg
Автор
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: globe - metal-look-like ;). Оригиналот може да се види тука: Bronze medal world centered.svg. Обработил: Mboro.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – If you alter, transform, or build upon this work, you must distribute the resulting work under the same license as the original.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Bronze_medal_world_centered.svg licensed with Cc-by-sa-1.0
    • 2007-03-03T12:00:20Z Maix 300x300 (168123 Bytes) {{Information |Description=A bronze medal with a globe icon |Source=composition of [[:Image:Bronze medal.svg|Bronze medal.svg]] by [[User:B1mbo|B1mbo]] and [[:Image:Sciences_de_la_terre.svg|Sciences_de_la_terre.svg]] by [[:fr

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:18, 13 март 2009Минијатура на верзијата од 12:18, 13 март 2009300 × 300 (28 КБ)Mborocolours&shades
12:00, 13 март 2009Минијатура на верзијата од 12:00, 13 март 2009300 × 300 (28 КБ)Mboro{{Information |Description=A bronze medal with a globe icon |Source= 30px |Date=2009-03-13 09:59 (UTC) |Author=*Bronze_medal_world_centered.svg by Maix *deri

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.