Податотека:Brandenburg Wappen.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 611 пиксели, големина: 39 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Wappen von Brandenburg
English: Coat of arms of Brandenburg
Nederlands: Wapen van de deelstaat Brandenburg
Français : Armes du land de Brandenburg. D’argent à l’aigle de gueules bequée, armé, membré et liée d’or.
Датум
Извор landtag.brandenburg.de
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:59, 29 мај 2018Минијатура на верзијата од 13:59, 29 мај 2018512 × 611 (39 КБ)Gunnar.offelBeschnitte optimiert
13:47, 29 мај 2018Минијатура на верзијата од 13:47, 29 мај 2018512 × 611 (37 КБ)Gunnar.offelFarben nach Kommunalvorgaben
16:35, 11 јуни 2006Минијатура на верзијата од 16:35, 11 јуни 2006354 × 423 (68 КБ)Maddencolour corrections
22:16, 25 мај 2006Минијатура на верзијата од 22:16, 25 мај 2006354 × 423 (68 КБ)David Liuzzo{{Information| |Description= {{de|Wappen der Mark Brandenburg}} {{en|Arms of Brandenburg}} {{nl|Wapen van de deelstaat Brandenburg}} |Source= Landtag des Landes Brandenburg [http://www.brandenburg.de] |Date= 25.05.2006 |Author= [[User:David Liuzzo|Dav

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци