Податотека:Blason France moderne.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 660 пиксели, големина: 12 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Уметник
Yorick
Projet Blasons

Сликава е создадена со проектот „Блазони“ на француската Википедија.

Грб
English: France (modern version, after the 14th century) and of Île-de-France
Français : royaume de France (moderne, après le XIVe siècle) et de l'Île-de-France
Блазон
English: azure three fleur-de-lis or
Français : D'azur aux trois fleurs de lys d'or
Извор сопствено дело
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape од Yorick.

Other versions:
France moderne.svgBlason Île-de-France moderne 1.svg

Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

derivative works

Изведени дела од оваа податотека:

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:03, 16 ноември 2014Минијатура на верзијата од 17:03, 16 ноември 2014600 × 660 (12 КБ)FauntleroyRé-organisation des calques, correction des irrégularités dans le dessin des fleurs de lys.
17:03, 16 ноември 2014Минијатура на верзијата од 17:03, 16 ноември 2014600 × 660 (12 КБ)FauntleroyRé-organisation des calques, correction des irrégularités dans le dessin des fleurs de lys.
20:37, 12 септември 2014Минијатура на верзијата од 20:37, 12 септември 2014600 × 660 (10 КБ)Ssirela même chose, mais allégée...
09:39, 12 септември 2014Минијатура на верзијата од 09:39, 12 септември 2014600 × 660 (28 КБ)Reigencentered the fleurs-de-lys on the field
12:11, 18 октомври 2010Минијатура на верзијата од 12:11, 18 октомври 2010600 × 660 (13 КБ)SsireReverted to version as of 16:56, 2 February 2009 Retour à une version moins ampoulée et moins lourde
08:46, 18 октомври 2010Минијатура на верзијата од 08:46, 18 октомври 2010331 × 358 (91 КБ)Tom-LUpdated fleur de lys
17:56, 2 февруари 2009Минијатура на верзијата од 17:56, 2 февруари 2009600 × 660 (13 КБ)Bluebear2Lys plus régulier
10:43, 23 октомври 2007Минијатура на верзијата од 10:43, 23 октомври 2007600 × 660 (25 КБ)Ipankoninthinner borders on the fleur-de-lis
00:32, 27 август 2006Минијатура на верзијата од 00:32, 27 август 2006600 × 660 (24 КБ)Rinaldummise a jour taille des meubles
00:02, 27 август 2006Минијатура на верзијата од 00:02, 27 август 2006600 × 660 (27 КБ)Yorick{{Blason-fr-en| |blasonfr=France |blasonen=France |blasonnement-fr=D'azur aux trois fleurs de lys d'or |dessinateur=Yorick }} {{Insignia}} {{self2|cc-by-sa-2.5,2.0,1.0|GFDL}}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци