Податотека:Birdsinging03182006.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.988 × 1.616 пиксели, големина: 1,64 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Starling Sturnus vulgaris, feral, San Francisco, California

Датум
Извор сопствено дело
Автор David Corby (User:Miskatonic, uploader)

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:47, 3 јули 2012Минијатура на верзијата од 16:47, 3 јули 20121.988 × 1.616 (1,64 МБ)MPFre-crop from original, save at highest resolution
10:45, 9 септември 2007Минијатура на верзијата од 10:45, 9 септември 20071.569 × 1.386 (287 КБ)MPFrv myself; newer version was better cropping
10:44, 9 септември 2007Минијатура на верзијата од 10:44, 9 септември 20073.456 × 2.304 (2,46 МБ)MPFReverted to hi-res version as of 18:25, 19 March 2006
18:58, 23 март 2006Минијатура на верзијата од 18:58, 23 март 20061.569 × 1.386 (287 КБ)MiskatonicReverted to earlier revision
07:38, 23 март 2006Минијатура на верзијата од 07:38, 23 март 20061.569 × 1.260 (659 КБ)MiskatonicPhotographed by and copyright of (c) David Corby (User:Miskatonic, uploader) 2006 Category:Animals Category:Birds
19:29, 19 март 2006Минијатура на верзијата од 19:29, 19 март 20061.569 × 1.386 (287 КБ)MiskatonicPhotographed by and copyright of (c) David Corby (User:Miskatonic, uploader) 2006 Category:Animals Category:Birds
19:25, 19 март 2006Минијатура на верзијата од 19:25, 19 март 20063.456 × 2.304 (2,46 МБ)MiskatonicPhotographed by and copyright of (c) David Corby (User:Miskatonic, uploader) 2006 Category:Animals Category:Birds

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци