Податотека:600px Black background White middle HEX-D40000 vertical centre stripe.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 400 пиксели, големина: 533 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Black background flag icon with red and white centre
Italiano: Icona bianca con bordi neri e striscetta rossa
Датум UTC+2
Извор сопствено дело
Автор Kanchelskis, optimized by Blackcat
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
W3C icon.svg
Изворниот код на оваа SVG-податотека е исправен.
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:40, 27 декември 2018Минијатура на верзијата од 15:40, 27 декември 2018600 × 400 (533 бајти)BlackcatOptimized SVG code
12:01, 21 октомври 2009Минијатура на верзијата од 12:01, 21 октомври 2009600 × 400 (3 КБ)Kanchelskis==Summary== {{fake flag}} {{Information |Description={{en|A fantasy football flag}} {{it|Bandiera bianca con bordi neri e striscetta rossa}} |Source= {{Own}} |Date= ~~~~~ |Author= Kanchelskis |Permission={{PD-self}} |other_versions= <
12:00, 21 октомври 2009Минијатура на верзијата од 12:00, 21 октомври 2009600 × 400 (2 КБ)Kanchelskis==Summary== {{fake flag}} {{Information |Description={{en|A fantasy football flag}} {{it|Bandiera bianca con bordi neri e striscetta rossa}} |Source= {{Own}} |Date= ~~~~~ |Author= Kanchelskis |Permission={{PD-self}} |other_versions= <

Следниве 67 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци