Податотека:Benthosuchus2DB2small.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(1.000 × 595 пиксели, големина: 49 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Бентозух

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од ru.wikipedia на Ризницата.
Автор ДиБгд на Википедија на руски

Лиценцирање[уреди]

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, ДиБгд. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
ДиБгд му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето[уреди]

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на ru.wikipedia.
  • 2007-07-10 16:48 ДиБгд 1000×595×8 (50680 bytes) {{Information | Название = Бентозух | Description = реконструкция | Source = Богданов | Date = 2007 | Author = dmitrchel@mail | Лицен

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:47, 26 јули 2007Минијатура на верзијата од 12:47, 26 јули 20071.000 × 595 (49 КБ)Haplochromis{{Information |Description=== Лицензия == |Source=Originally from [http://ru.wikipedia.org ru.wikipedia]; description page is/was [http://ru.wikipedia.org/w/index.php?title=Image%3ABenthosuchus2DB2small.jpg here]. |Date=2007-07-10 (original upload

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци