Податотека:Beginning Iliad.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 553 × 325 пиксели, големина: 306 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Опис
Deutsch: Die 7 Anfangsverse der Ilias von Homer.
English: The 7 first verses of Iliad by Homer.
Français : Les 7 premiers vers de L'Iliade d'Homère.
Italiano: I primi 7 versi dell' Iliade di Omero.
Türkçe: Homeros'un İlyada'sının ilk 7 dizesi.
Датум
Извор Own work (using Wikisource for text)
Автор User:Bibi Saint-Pol
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:06, 11 октомври 2011Минијатура на верзијата од 10:06, 11 октомври 2011553 × 325 (306 КБ)Future Perfect at Sunrisevectorized text as paths. Having font-dependent plaintext in this SVG defeats the purpose of having it as an image.
21:57, 11 август 2008Минијатура на верзијата од 21:57, 11 август 2008655 × 325 (4 КБ)Bibi Saint-Polfix typo mistake (s/ῒ/ΐ/)
20:18, 15 август 2007Минијатура на верзијата од 20:18, 15 август 2007655 × 325 (4 КБ)Bibi Saint-Polnormalize text size
20:15, 15 август 2007Минијатура на верзијата од 20:15, 15 август 2007655 × 325 (4 КБ)Bibi Saint-Polfix display err
20:14, 15 август 2007Минијатура на верзијата од 20:14, 15 август 2007655 × 325 (4 КБ)Bibi Saint-Polfull text, DejaVu font
20:11, 7 април 2007Минијатура на верзијата од 20:11, 7 април 2007282 × 143 (223 КБ)Bibi Saint-Polremove title accent
16:54, 7 април 2007Минијатура на верзијата од 16:54, 7 април 2007282 × 143 (223 КБ)Bibi Saint-Polvectorisation
16:52, 7 април 2007Минијатура на верзијата од 16:52, 7 април 2007282 × 143 (5 КБ)Bibi Saint-Pol{{Information| |Description= {{de|7 Anfangsverse der Ilias von Homer.}} {{en|7 first verses of Homer's ''Iliad''.}} {{fr|Les 7 premiers vers de ''L'Iliade'' d'Homère.}} |Source=Own work (using s:Ιλιάς Α for text) |Date=2007-04-07 |Author=[[User

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци