Податотека:BataanWWII.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

BataanWWII.jpg(479 × 366 пиксели, големина: 69 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: March 1943: General view showing houses burning as the result of Japanese bombing raid in Bataan, the Philippine Islands.
Датум (датум на изворното подигање)
Извор
Library of Congress square logo.png
Оваа слика е презgxемена од {{{division_name}}} кајшто се води под дигиталната назнака fsa.8b08328.
Оваа ознака не укажува на авторскиот правен статус на приложеното дело. Покрај ова ќе морате да ставите и редовна ознака за авторски права. Повеќе информации на Commons:Лиценцирање.

العربية | čeština | Deutsch | English | español | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | italiano | македонски | മലയാളം | Nederlands | polski | português | português do Brasil | русский | slovenčina | slovenščina | Türkçe | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Автор U.S. Army Signal Corps from Commonwealth of Philippines.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е дело на Федералната владата на САД по условите одредени во Наслов 17, Глава 1, Став 105 од Законикот на САД. Видете Авторски права. Напомена: Ова важи само за дела на Федералната влада, но не и за дела на поединечните американски држави, територии, државната заедница, грофовиите, општините, и сите други административни единици. Овој шаблон не важи ни за дизајни на поштенски марки издадени од Поштата на САД од 1978 г. наваму. (Видете 206.02(b) од Компендиум II: Правилник за авторските права).
Great Seal of the United States (obverse).svg

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2006-07-21 17:25 SunKing 479×366×8 (70359 bytes) March 1943: General view showing houses burning as the result of Japanese bombing raid in Bataan, the Philippine Islands. {{PD-USGov-LOC}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:41, 29 април 2008Минијатура на верзијата од 23:41, 29 април 2008479 × 366 (69 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikipedia}} {{Information |Description={{en|March 1943: General view showing houses burning as the result of Japanese bombing raid in Bataan, the Philippine Islands. [http://memory.loc.gov/ammem/ammemhome.html]}} |Source=Transferred

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

  • Употреба на en.wikipedia.org
  • Употреба на ko.wikipedia.org

Метаподатоци